2500TL üzerinde verdiğiniz siparişlerde kargo bedava. Hafta içi günlerde saat 13:00'e kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya verilir.
  • +90 (212) 270 8028
  • ÇALIŞMA SAATLERİ HAFTA İÇİ HER GÜN 09:00 - 17:00 CUMARTESİ VE PAZAR GÜNLERİ VERDİĞİNİZ SİPARİŞLER TAKİP EDEN İLK İŞ GÜNÜNDE KARGOYA VERİLİR.

Lethal Cosmetics Etik Değerleri

İNSAN DOSTU


Ürünlerimizin yapımına pek çok insan (doğrudan ve dolaylı olarak) katılıyor: Berlin'deki muhteşem ekibimizden, tüm makyaj malzemelerimizi kendi bünyesinde formüle eden ve üreten, dünya çapında hammaddelerimizi yetiştiren, çıkaran veya üreten insanlara kadar... Hepsi iyi muamele görmeyi, adil kazancı, güvenli ve kontrollü koşullar altında çalışmayı hak ediyor. Bize eski moda diyebilirsiniz, ancak mutlu insanların daha iyi ürünler ortaya çıkardığına inanıyoruz.

LETHAL'DE ÇALIŞMA

Makyaj malzemelerini üretmek eğlencelidir, ancak yalan söylemeyeceğiz: aynı zamanda zor bir iştir. Birçok işimizi yapabilecek büyük korkutucu makineler var, ama ürünlerimizin çoğu hala elle yapılıyor. Bu, ürünlerimizin çekiciliğini arttıran bir unsurdur ama bununla beraber, herkesin güvende, sağlıklı ve mutlu kalmasını sağlamak için bir çok önlemin alınması gerektiği anlamına da gelir. Bu nedenle, üretim tesislerimizi her yıl güvenlik denetiminden geçiriyoruz, çalışanlarımızın görevlerinin gerektirdiği beceriler için yeterli çeşitlilikte olduğundan emin oluyoruz ve bu nedenle endüstri ortalamasının üzerinde ödeme yapıyoruz.

MICA'mız NEREDEN GELİYOR

Mica'yı veya etrafındaki tartışmayı hiç duymadıysanız, size biraz bilgi verelim: Mica doğal olarak oluşan bir mineraldir ve kozmetikte tonlarca uygulaması vardır. Muhtemelen onu ışıltılı göz farına ışıltıyı veren, aydınlatıcıyı, fondöteni parlaklaştıran şey olarak biliyorsunuzdur. Mica, büyük partikül boyutlarında etkili bir şekilde parıltılıdır, ancak bir mineral olduğu için plastik parıltının aksine çevre dostudur. İncecik öğütülür ve metalik bir etki yaratır. Daha da ince öğütüldüğünde, satensi bir parlaklık verir ve en iyi haliyle, kireçli görünmeden matlaştırır. Çok yönlü olduğu için Mica'ya yüksek talep var, ancak ne yazık ki, korkunç koşullar altında ve çoğu durumda çocuk işçiliğini de içeren çok sayıda Mica madenciliği yapılıyor.
Deutsche Welle’in, Lethal Cosmetics kurucuları ile yapılan bir röportajının yer aldığı Hindistan'daki Mica madenciliği raporunu (8:54) izleyin

Kozmetik kalitede Mica tabakasının en büyük ihracatçısı, küresel pazardaki yaklaşık %60'lık payıyla Hindistan'dır. Sorumsuzca Mica madenciliği ormansızlaşma ile bağlantılı olduğundan, Hindistan hükümeti Mica madenciliğini birkaç eyalette yasadışı hale getirmeye karar verdi ve bu da daha önce yasal olan birçok madenin kapanmasına neden oldu. Ancak bu hamle, giderek daha fazla yasadışı madencilik faaliyetinin başlamasına yol açtı.Bugün, Hindistan'daki Mica madenlerinin% 90'ının gerçekte yasadışı olduğu ve yasadışı oldukları için de gizlilik içinde ve hükümet gözetimi dışında faaliyet gösterdikleri tahmin edilmektedir. Daha da kötüsü, bu yasadışı madenlerin birçoğu, en temel güvenlik önlemlerinin bile eksikliğinden dolayı sürekli yaralanma veya ölüm tehdidi altında olan küçük çocukları çalıştırmaktadır.

Bu açıkça kabul edilemez ve bunun açığa çıkması kozmetik endüstrisinde haklı olarak oldukça sarsıntı yarattı. Etik bir makyaj markası olarak, hammaddelerimizin nereden geldiği ve nasıl üretildikleri konusunda her zaman iyi bir kavrayışa sahiptik, ancak işi şansa bırakmayacaktık. Mica tedarik zincirimizin tamamını dikkatli bir şekilde açtıktan sonra artık kesinlikle şunu söyleyebiliriz ki, Mica'mız çocuk işçi çalıştırılarak çıkarılmadı ve asla çıkarılmayacak.

Kullandığımız Mica'nın önemli bir kısmı Hindistan'dan geliyor. Mica'mızı, Mica ile çocuk işçiliği arasındaki bağı erkenden fark eden ve o zamandan beri sistematik olarak bununla mücadele eden Avrupalı ​​bir tedarikçiden alıyoruz. Tedarikçimiz 'Sorumlu Mica Girişimi'nin bir üyesidir ve teftişler ve denetimler yoluyla kendi tedarik zincirlerini titizlikle kontrol etmenin yanı sıra, Hindistan'da okullar ve sağlık merkezleri inşa etmek için yerinde girişimleri desteklemektedir.

Mica'mızın geri kalanı da, çocuk işçiliğinin yaygın olmadığı, madenciliğin yakından izlendiği ve hükümet tarafından denetlendiği ülkelerdeki büyük ölçekli endüstriyel madenlerden geliyor.

MICA'YI BAŞKA BİR ŞEY İLE NEDEN DEĞİŞTİRMEYİZ?

Mica inanılmaz bir doğal kaynaktır ve güzelliğinin ve çok yönlülüğünün madenciliğinin korkunç koşulları gölgesinde kalması üzücüdür. Ancak bu korkunç koşullar, organize suçun bir sonucudur ve insan hayatına yönelik acımasız bir ihmaldir. Mica'nın kendisine özgü değillerdir. Mineral Mica'ya olan talep azalırsa, şu anda Hindistan'daki Mica madenlerinde çalışan ailelerin birçoğu için tek gelir kaynağı da yok olacaktır. Bu nedenle Mica yerine başka bir şeyi koymak çözüm değildir. Çözüm, etik kaynaklı Mica için talep oluşturmak, güvenli koşullar altında ve adil tazminat karşılığında yetişkinler tarafından çıkarılan Mica için bir pazar oluşmasını sağlamaktır.

ÇOCUK KÖLE MÜCADELESİNE DESTEK

Hindistan'da Mica madenciliği üzerine yaptığımız araştırmada, Nobel Barış Ödülü sahibi Kailash Satyarthi'nin harika çalışmasına rastladık. Bay Satyarthi, kuruluşu aracılığıyla "her çocuğun özgür olduğu, onurlu bir hayat yaşadığı, sağlık ve eğitime erişimi olan ve potansiyellerini gerçekleştirme fırsatına sahip olduğu" bir dünya yaratmayı hayatının misyonu haline getirdi. Kailash Satyarthi Çocuk Vakfı (KSCF), 100.000'den fazla çocuğu çocuk köleliğinden koruyor ve politik değişim ve halkın bilinçlendirilmesi için taban hareketi prensibiyle çalışıyor. Bay Satyarthi'nin ve vakfının çalışmalarının güçlü inananlarıyız ve bu fırsatı yarattığı için minnettarız.

BAŞA DÖN