2500TL üzerinde verdiğiniz siparişlerde kargo bedava. Hafta içi günlerde saat 13:00'e kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya verilir.
  • +90 (212) 270 8028
  • ÇALIŞMA SAATLERİ HAFTA İÇİ HER GÜN 09:00 - 17:00 CUMARTESİ VE PAZAR GÜNLERİ VERDİĞİNİZ SİPARİŞLER TAKİP EDEN İLK İŞ GÜNÜNDE KARGOYA VERİLİR.

Lethal Cosmetics Etik Değerleri

HAYVAN DOSTU


Hayvan dostu Lethal Cosmetics, iki hayvansever tarafından Almanya'da kuruldu. Almanya'da vegan ve zulümden arındırılmış makyaj ürünleri bulma çabaları sonucunda marka oluşturulup ürünler piyasaya sürüldü. Kurucular, hayvan sevgisinin DNA'larında olduğunu ve bunun hiç bir zaman değişmeyeceğini söylüyorlar... Lethal Cosmetics her zaman hayvan dostu bir marka olarak varlığını sürdürecektir.

HAYVAN TESTİNE HAYIR DEYİN

Makyaj ve diğer kozmetik ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmek korkunç, etkisiz ve gereksizdir. Bu nedenle, bu uygulamayı her zaman kınadık ve ürünlerimizi asla hayvanlar üzerinde test etmeyeceğimize, bunların hayvanlar üzerinde başka biri tarafından test edilmesine asla izin vermeyeceğimize ve sadece hayvanlar üzerinde test edilmemiş hammaddeleri temin edeceğimize söz verdik. Ayrıca ürünlerimizi, hayvan testlerini yasaların zorunlu kıldığı ülkelerde satmıyoruz ve bağımsız bir makyaj üreticisi olduğumuz için, diğer ürünler üzerinde hayvan testleri gerçekleştirebilecek bir ana şirketimiz de yok.

MAKYAJINIZDAKİ TİKSİNDİRİCİ ŞEYLERE HAYIR DEYİN

Tüm ürünlerimizin vegan olmasının ana nedeni, kozmetikte hayvansal yan ürünleri koymanın hiçbir nedeninin olmamasıdır. Hiç bir şekilde. Aslında, birçok hayvandan elde edilen bileşenlerin, bitki bazlı, mineral veya sentetik alternatiflerine göre alerjik reaksiyonlara neden olma olasılığı daha yüksektir. Kozmetikte bulunan birçok hayvansal içerikli bileşenin tiksindirici kaynaklardan geldiğinden bahsetmiyorum bile. Örneğin, rujlarda sıklıkla kullanılan bir kırmızı renklendirici olan carmine, belirli türdeki pul böceklerin vücut sıvılarından yapılır. Bunun gibi daha fazla örnek var, ancak sonuç şu: Eğer bu fikir sizi tiksindiriyorsa, muhtemelen makyajınızda olmamalıdır.

HAYVAN DOSTLUK ÖDÜLÜ

İlk lansmanımızdan sadece aylar sonra PETA, bize "en hayvan dostu yeni kozmetik markası" ünvanını veren 2017 İlerleme Ödülü'nü verdi. Söylemeye gerek yok, bu bizim için oldukça önemliydi. Bugün ödül, şirketimizi ilk etapta neden kurduğumuzun büyük bir hatırlatıcısı olarak hizmet verdiğimiz ofisimizde gururla sergileniyor.
BAŞA DÖN