2500TL üzerinde verdiğiniz siparişlerde kargo bedava. Hafta içi günlerde saat 13:00'e kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya verilir.
  • +90 (212) 270 8028
  • ÇALIŞMA SAATLERİ HAFTA İÇİ HER GÜN 09:00 - 17:00 CUMARTESİ VE PAZAR GÜNLERİ VERDİĞİNİZ SİPARİŞLER TAKİP EDEN İLK İŞ GÜNÜNDE KARGOYA VERİLİR.

Lethal Cosmetics Etik Değerler 

GEZEGEN DOSTU


BİTENE KADAR SEVİN

İşte anlaşma: makyaj ürünlerimizi beğenmenizi istiyoruz. Öyle ki, tavaya ulaşana kadar farınızı veya tüpünüzden rujun her bir parçasını kazıyana kadar onu kullanacaksınız. Çünkü atığı önlemenin en iyi yolunun, her gün ulaşmak isteyeceğiniz ve asla bıkmayacağınız harika ürünler yapmak olduğunu düşünüyoruz.
Bu nedenle, formüllerimiz konusunda çok titiz davranıyoruz ve yine bu nedenle her bir müşteri geri bildirimini ciddiye alıyoruz. Ancak formülümüzü sevseniz bile, çıkardığımız her bir göz farı veya ruj tonuna aşık olmayacaksınız veya koleksiyonunuzda zaten birbirine yakın bir şeyler var. Bu nedenle, ne zaman yeni bir renk hikayesi çıkarsak, size her zaman onu kişiselleştirme seçeneği sunuyoruz. Ve sıfırdan kendi paletinizi oluşturmayı tercih ederseniz, bunu da yapabilirsiniz.

KAĞIT HAKKINDA BİR ÇOK ŞEY

Kağıt harikadır. Hafiftir, sağlamdır, neredeyse her şekle sokulabilir ve hepsinden önemlisi biyolojik olarak parçalanabilir, geri dönüştürülebilir ve yenilenebilir kaynaklardan gelir. Kağıt harika olduğu için kesinlikle her şey için kullanmaya çalışıyoruz. Geleneksel kapaklı ambalajlara kıyasla %99'a kadar plastik tasarrufu sağlayan ve büyük beğeni toplayan tekli göz farı kutularımız gibi. Aslında tüm ikincil ambalajlarımız, paletlerimiz, sevkiyat kutularımız ve ambalaj malzemelerimizin çoğu kağıttan yapılmıştır. Bu, toplam ambalajımızın %90'ıdır. Tüm kağıtlar aynı şartlarda üretilmediğinden, ürün paketlememiz için kullanılan kağıt, kağıdımızı yapmak için kullanılan ağaçların sürdürülebilir bir şekilde yetiştirilmesini ve hasat edilmesini sağlayan Avrupa Orman Yönetim Konseyi (FSC) tarafından onaylanmıştır. Kağıttan daha iyi olan tek şey geri dönüştürülmüş kağıt olduğundan, göz farı paletlerimiz ağartılmamış geri dönüştürülmüş kartondan yapılmıştır.

DİĞER AMBALAJ TÜRLERİ

Kağıdın bir seçenek olmadığı durumlarda, hangi malzemenin en ekolojik ve pratikte en mantıklı olduğunu seçeceğimize söz veriyoruz. Örneğin göz farı ve aydınlatıcılarımızın tavaları, üretim sırasında yüksek basınçlara dayanmaları gerektiğinden, metalden (çoğunlukla kalaydan) yapılmıştır. Metal kolayca geri dönüştürülebilir ve bizimki manyetik olduğu için bir geri dönüşüm tesisinde diğer malzemelerden ayrılması da kolaydır.
Manyetik demişken, boş paletlerimizdeki mıknatıslar mıknatıslanmış ferritten (bir tür seramik) ve neodimyumdan (doğal olarak oluşan bir metal) yapılmıştır. Her iki malzeme de geri dönüştürülebilir, ancak paletlerimiz çok sağlam olduğu için, bunları yeni nesil makyaj severlere aktaracağınızı umuyoruz.
Ruj ve dudak parlatıcısı tüplerimiz ise yüksek yoğunluklu polietilenden yapılmıştır. En yaygın kullanılan plastik türlerinden biridir ve aynı zamanda geri dönüşümü en kolay plastik polimerlerden biridir. Nispeten düşük sıcaklıklarda erir (daha az CO₂'ye eşittir) ve tekrar tekrar eritip katılaştıktan sonra bile kalitesi düşmez, bu da defalarca tekrar kullanılabileceği anlamına gelir.
Son olarak, jel astar kaplarımız dünyanın en çok geri dönüştürülen malzemelerinden biri olan camdan yapılmıştır. Bununla birlikte, boş bir cam kap aynı zamanda küpeler, okyanus kumu, nane şekeri veya düşmanlarınızın gözyaşları için müthiş bir saklama kabıdır.

Biz daha sürdürülebilir ambalajlar üzerinde çalışmaya devam ederken, siz de boş kaplarınızı doğru bir şekilde atarak veya onları eğlenceli bir şeye dönüştürerek üzerinize düşeni yapabilirsiniz.

KARBON NÖTR OLMAK

Geçtiğimiz yıl boyunca, enerji kullanımımızı sınırlandırarak, %100 yeşil bir web barındırma şirketine geçerek (Almanya'da), hava taşımacılığını azaltarak, yurt içinde veya mümkün olan her yerde komşu ülkelerden hammadde ve ambalaj tedarik ederek karbon ayak izimizi azaltmak için çok çalıştık ve daha küçük siparişler için daha kompakt nakliye kutuları ve zarflar kullandık. Bunun oldukça iyi bir ilerleme olduğunu düşünüyoruz, ancak karbon emisyonlarımız sıfır olana kadar, karbon nötrlüğünü sağlamak için temiz ve yenilenebilir enerji projelerine yatırım yapmaya karar verdik.
BAŞA DÖN